Hüppe duşa kabin kenar çıtaları Hüppe’nin orijinal yedek parçası olmakla birlikte piyasada bulunan kalitesiz parçalardan değildir. Tüm Hüppe duşa kabin ürünleri tek merkezden çıktığından piyasada satılan Hüppe yedek parçaları Hüppe ile alakası yoktur. Hüppe duşa kabin kenar çıtaları köşe takozları ile birleştirilip çıtaların 45 derecelik kesilmesine gerek kalmadan silikon kirliği gözükmez estetik bir görünüm kazanır. Hüppe duşa kabin profilinin rengi ne ise çıtaların rengi de aynı olmalı, renk olarak sadece beyazdan ziyade gümüş mat, gümüş parlak, altın ve siyah renklerini tercih edebilirsiniz.

Hüppe duşa kabin rulmanları tahmin edileceği üzere duşa kabin kapılarının hareket etmesini sağlayan yapılardır. Piyasada bulunan rulmanların aksine Hüppe duşa kabin rulmanları Alman teknolojisi ile üretilmiş olup piyasa malı değildir. Piyasadaki rulmanlar suya dayanıksız ve zamanla oynama yaparak yerinden çıkabilir.

Hüppe duşa kabin mıknatısları oval, köşe veya düz kapılarak takılabilir. Duş kabininin kapısının açılmamasını sağlayarak banyonuzun içine su sıçramasını engeller. Hüppe duşa kabin kapı mıknatısları oyuklu yapıları sayesinde iç içe geçerek kapandıkları için su sızdırmazlardır.

Hüppe duşa kabin sızdırmazlık fitilleri duşa kabin profillerinin oturtulduğu ve profillerin aralarından su sızmasını engelleyen malzemelerdir. Sızdırmazlık fitilleri Hüppe duşa kabin camlarını sıkı tutarak camın yerinden çıkmasını engeller, kaliteli malzemeden üretildiği için sarkma yapmaz ve yerinden çıkmadan uzun süre görevini yerine getirir.

Hüppe duşa kabinlerinin camları her duşa kabin camları gibi temizlenmeye ihtiyaçları vardır. Duşa kabin camları banyo veya duş aldıktan sonra su ve şampuan gibi deterjanlarının kalıntıları bir süre sonra kirlilik oluşturmaya başlar. Bu gibi durumlarda camları ve profil demirlerini temizlik spreyini bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Temizlik spreyleri cam ve profillerde su lekesi bırakmaz ve aynı zamanda su lekesi oluşumunu engeller.

Hüppe duşa kabin aksesuarları genel olarak şampuanlık, askı takımı, bornoz askısı, oturak ve çekçek sıralanabilir. Hüppe duşa kabininiz ne kadar kaliteli ise banyonuzda kullanacağınız diğer ürünlerde o denli kaliteli olur.